Menu

Blog

foto

Jaromír Polášek

Pražští taxikáři a nemocný kůň

Sdílená ekonomika je trend. A ačkoliv se to části lidí i podnikatelů nelíbí, neustále její význam roste. Pražští taxikáři vzali však trend do vlastních rukou a snaží se ho zastavit. Podaří se jim to?

28. 09. 2017


foto

Jaromír Polášek

Je sdílená ekonomika o tom, jak obcházet daně?

Sdílené ubytování je moderním trendem. Pokud kdo daně a místní poplatky v nějaké zemi neplatí, důvod je v tom, že tamní stát nechce nebo neumí tuto formu poskytování služeb danit.

27. 09. 2017foto

Martin Kainc

Trolltunga – 2. část

Včera byl dlouhý den a dnes nás možná čeká ještě delší. Nicméně veškerá energie vynaložená na řízení, chození a vaření se nám obrovskými sousty vrací zpět díky jezerům, skálám, slunci, vůni ranní rosy a větru šlahajícímu do tváře.

15. 09. 2017


foto

Martin Kainc

Trolltunga – 1. ČÁST

Po dvoutýdenním naléhání se mi podařilo získat jeden a půl dne volno. Tady v Norsku jsme právě uprostřed školní sezóny a máme dost napilno.

11. 09. 2017foto

Martin Kainc

Rafting

Už druhý rok se věnuji komerčnímu raftingu. Na norské řece Otře vozím zákazníky ze všech koutů světa po peřejích obtížnosti WW IV. Zaměstnání raft-guida zní exoticky, ale ve finále je to práce, jako každá jiná. Popíšu vám můj dnešní výlet, který lze označit typickým.

28. 08. 2017


AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 04/2017
04/2017 číst aktuální číslo