Menu

Víc jak 20 milionů hostů v Česku přenocovalo v hromadných ubytovacích zařízeních

08. 02. 2018

Obliba České republiky rostla významně i v roce 2017, kdy hranice vykázaného počtu hostů přesáhla poprvé v historii 20 milionů ubytovaných v rámci hromadných zařízení.
Nárůst je patrný jak v rámci domácí návštěvnosti o 7,7 %, ale také zahraničních návštěvníků o 8,1 %. Zvýšil se i počet přenocování, kdy počet nocí dosáhl 53,3 milionu, což bylo o 3,6 milionu více než v předchozím roce. Pozitivní výsledky vykazují všechny regiony České republiky. Tradičně se ve vysokých číslech drží Jihomoravský kraj, kde se návštěvnost zvýšila o 14,6 % příjezdů a 14,9 % přenocování. Více než 10% hranici ve zvýšení příjezdů dosáhly další čtyři kraje, a to Plzeňský, Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský.
Nejvíce zahraničních turistů k nám míří tradičně z Německa, a to v počtu téměř 2 miliony. Dále pak Slováci s nárůstem 7,2 %, Polsko s nárůstem 6,9 %. Dle údajů se vrací i dříve početní návštěvníci z Ruska, kdy jich přijelo do České republiky o 35,3 % více než v roce 2016. Návrat je postupný také u hostů z Ukrajiny a potěšující je nárůst turistů z pobaltských zemí - Estonska, Litvy a Lotyšska, kde 12% nárůst představuje více než 100 tisíc turistů. Pozitivně se vyvíjí počet příjezdů zejména turistů z Jižní Koreje o více než 28,2 % a dále pak ze Spojených arabských emirátů a Saudské Arábie, kde čísla dosahují téměř 20% nárůstů. Velmi propagovaná Čína, se kterou má Česká republika navázáno několik přímých linek, dosahuje také navýšení v počtu turistů. Celkově jich v loňském roce přijelo již 491 648, což je o 38 % více.
Připravila Asociace cestovních kanceláří ČR.

www.ackcr.czNepřehlédněte


Mice Gastro Z domova

Pálavské vinobraní 2018

Tradiční festival vín, gastronomie a kultury s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu.

03. 04. 2018

číst dál


Doprava

Být respektovanou zemí střední Evropy

Českým drahám roste počet pasažérů. Za prvních devět měsíců letošního roku to bylo meziročně přes dva miliony. A nejen v dálkové dopravě, ale i v...

24. 10. 2017

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials