Menu

Za jeden den procestovali celou Evropu

28. 09. 2017

Studenti i jejich učitelé ze znojemské Přímky si tak trochu zahráli na legendárního Willyho Foga z Verneova románu. Nevydali se ale na Cestu kolem světa za osmdesát dní, ale cestovali pouze po evropských destinacích. Měli však na to jeden necelý den.

„V úterý dvacátého šestého září jsme si připomněli svátek Evropského dne jazyků. I naše škola se připojila k těmto oslavám. Zrealizovali jsme projektový den s názvem „Cesta po evropských zemích“. V rámci této cesty žáci zavítali do různých zemí, seznámili se s reáliemi, politikou, kulturou, ale především s každodenním životem. Naučili se několik nových slovíček a frází. Přichystány pro ně byly také soutěžní kvízy, které budou vyhodnoceny počátkem října,“ říká organizátorka této akce Mgr. Markéta Kselíková.
A byla to cesta skutečně pozoruhodná. Během jednoho dopoledne jste se mohli seznámit s památkami, kulturou, zvyky, hudbou či módou z různých evropských destinací. V nabídce byl i vyhlášený rakouský Sacher dort, španělská paella s krevetami, švýcarské sýry, italská pizza a mnoho dalších laskomin. Ve Francii zazpívala legendární Édith Piaf, k vidění byl také Skot v kiltu, zatančili nám veselí tyrolští přátelé a nechyběl ani živý galský kohout.
„Evropský den jazyků připravili studenti na výbornou. Za to patří všem velké díky. Vyhodnotit jednotlivého vítěze by bylo velmi obtížné a nespravedlivé, vítězi jste tedy vy všichni,“ vzkazuje studentům paní učitelka Kselíková.
Mgr. Kateřina Kotoučová                                                                                   

www.sousoszn.cz

 

Popis: škola Roku – kopie

Czech specials