Menu

Rekordní předprodeje letos Asociace cestovních kanceláří ČR hlásí i na září a říjen

27. 07. 2017

Rostoucí trend v celé Evropě – „prodlužování léta“, dorazil i k nám. Klienti si stále častěji vybírají svou dovolenou i mimo hlavní sezonu.

Páry, které nemají děti nebo nejsou zatím školou povinní a mohou tak cestovat jindy než v červenci a srpnu, nebo ti, kdo si léto chtějí jenom prodloužit, objevili výhody letní dovolené mimo dva hlavní prázdninové měsíce. Do této skupiny patří dlouhodobě i senioři.

Výhody jsou jasné:

·         příjemné počasí, umožňující lepší cestování a poznávání destinace (nižší teploty)

·         nižší ceny

·         nepřeplněné pláže a prohřáté moře

Přitom zájem o letní dovolené je letos v celé Evropě rekordní. Již předprodeje „first-minute“ byly v porovnání s předchozími lety často dvojnásobné. A proto některé destinace v Řecku, Španělsku (Mallorce) a v Itálii byly již v těchto předprodejích značně probrané.

Stejný zájem se očekává i o odlety v září a říjnu. Češi tak kopírují model, který se již několik let objevuje na německém, britském, ale i skandinávském trhu.

Pokud se někdo bude rozhodovat o podzimní dovolené až v půlce srpna, bude muset dělat kompromisy ohledně hotelu, ale možná i destinace. Mezi nejvyhledávanější destinace patří letecky Řecko, Itálie (Kalábrie, Sardinie, Ischia), Turecko, Španělsko (Baleárské a Kanárské ostrovy), Egypt a Tunisko. Individuálně poté turisté cestují za památkami a krajinou nejvíce na Slovensko, do Rakouska či Itálie.

www.ackcr.cz

Czech specials