Menu

Přijďte si během adventu odpočinout do tropů

14. 12. 2017

Americké pokojovky se představují ve skleníku Fata Morgana

Trojská botanická zahrada v průběhu celého roku přibližovala návštěvníkům flóru amerického kontinentu. Letošní poslední výstava prozrazuje, které rostliny připutovaly do našich bytů a kanceláří z tropických lesů Jižní a Střední Ameriky. Není jich málo, tropy Ameriky jsou druhově nejbohatší oblastí světa. Načerpejte sváteční atmosféru a inspiraci díky vánočním a adventním aranžmá citlivě doplňujícím expozici. Výstava Americké pokojovky ve skleníku Fata Morgana potrvá až do 7. ledna 2018, přístupná je denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin.
Téměř v každé domácnosti se svými obyvateli žije nějaká tropická rostlina. Byt bez květin totiž lidé vnímají spíše jako prodejnu nábytku než jako svůj domov. Mnozí ale ani nepřemýšlejí o tom, kde se vzaly rostliny v regálech květinářství. „Návštěvníkům jsme chtěli tentokrát přiblížit rostliny, které možná doma sami pěstují, ale mnohdy ani netuší, odkud přišly a jak žijí ve své domovině. Ve skleníku Fata Morgana se tak odhalí tajemství oblíbených pokojových rostlin, bez kterých si většina z nás neumí svůj domov představit,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.
Návštěvníci výstavy se díky informačním panelům dozvědí zajímavosti o způsobu života, využití a pěstování těchto rostlin.„Jednou ze skupin rostlin, kterou na výstavě prezentujeme, jsou oblíbené marantovité rostliny, které jsou okrasné zejména zbarvením svých listů. Ty jsou schopny se natáčet ke zdroji světla a maximálně tak využít sluneční svit v podrostu tropických pralesů,“ uvádí Romana Rybková, kurátorka výstavy. Chybět nebudou ani zástupci dalších skupin jako jsou begonie, bromélie, palmy, kaktusy či masožravé rostliny. Každý si tak najde právě tu svou oblíbenou pokojovku.
Připravila Darina Miklovičová.

www.botanicka.cz

Czech specials