Menu

63. Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec

09. 08. 2017

63. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se nezadržitelně blíží. 16. - 20. srpna 2017 můžeme v Červeném Kostelci opět přivítat folklorní špičku z celého světa a dosyta si užít krásného folklóru a tance.

Festivalové brány 63. Mezinárodního folklorního festivalu se otevřou slavnostním zahájením, které proběhne tradičně ve středu 16. srpna 2017 od 18:00. Na pódiu se představí zástupci folklorních souborů, vzácní hosté a také domácí Červenokostelecká Cimbálovka. Vrcholem večera bude koncert fenomenální a legendární ostravské hudební skupiny Buty. Těšit se můžeme i na unikátní projekt obou kapel, při kterém zahrají společně dvě vybrané skladby. Tato událost se zřejmě již nikdy na jiném pódiu opakovat nebude.
První rozmanitá taneční přehlídka proběhne ve čtvrtek 17. srpna 2017 od 18:00. Od 19:00 se diváci můžou těšit na folklorní muzikál ,,Hajdalácký folklorníček" v podání známého pražského souboru Rosénka, který se odehraje v Divadle J. K. Tyla. Čtvrteční program bude tedy probíhat souběžně v přírodním areálu i v Divadle J. K. Tyla.
V pátek 18. srpna se můžeme od ranních hodin těšit na řemeslný jarmark a dílny. V odpoledních hodinách červenokostelecké obyvatele překvapí taneční vystoupení v ulicích města a večerní program obohatí zahraniční soubory. Od 21:00 se můžeme těšit na další festivalové vyvrcholení. Pozvání přijal oblíbený VUS Ondráš, který k nám přiveze nádherné celovečerní představení s názvem ,,Příběh zbojníka". Reprezentační tanečně-hudební pořad celého souboru zaměřený na divadelní příběh inspirovaný lidovými tradicemi, písněmi a tanci. Ucelený příběh je rozdělen do šesti obrazů odvíjejících osud ústřední postavy zbojníka.
Sobotu 19. srpna odstartujeme opět řemeslným jarmarkem, na který od 10:00 naváže mše svatá. Od 14:30 nás čeká pestrý program v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla, který vyvrcholí večerním galapředstavením.
Řemeslný jarmark a dílny zahájí i neděli 20. srpna. Poslední festivalový den nás čeká průvod ulicemi Červeného Kostelce a od 12:00 program v přírodním areálu.
Návštěvníkům festivalu se představí celkem 4 tuzemské a cca 12 zahraničních souborů. Těšit se můžete na soubor z Mexika, který k nám přiveze pravý mexický temperament. Exotickou kulturu a tradice nám převezou soubory z Taiwanu, Indie, Senegalu a Kapverdských ostrovů. Na červenokosteleckých prknech dále vystoupí soubory z Gruzie, Makedonie, Litvy a Číny. V přírodním areálu po letech vystoupí také vlajkonoši z Itálie. Sousední Slovensko budou reprezentovat soubory z Žiliny, Popradu, Michalovce a Českou republiku zastoupí NS Břeclavan, pražská Rosénka, VUS Ondráš a domácí Hadářek.
Opět nezapomínáme ani na naše nejmenší. Společně s řemeslníky a trhovci přijede opět krásný, ručně poháněný dřevěný kolotoč a lukostřelba. V pátek a v sobotu se naše děti mohou zdarma vydovádět i v lanovém parku.
Připravil Tomáš Šimek 

www.mksck.cz

www.folklorck.cz


 

Czech specials