Menu

Excelentní prodeje Čedoku

27. 10. 2017

Čedok je nejstarší česká cestovní kancelář, působící na trhu od roku 1920. Zkratku Čedok (Československá cestovní a dopravní kancelář) společnost poprvé použila v roce 1926 a rázem se stala symbolem novátorství a úspěchu. Ve 20. letech minulého století Čedok zakládá tradici cestování českých turistů na pobřeží Dalmácie. V polovině 30. let si vytváří silnou pozici na domácím trhu cestovních služeb jako spolehlivý partner pro zahraniční turisty směřující do Československa a poskytuje směnárenské služby včetně prodeje všech typů jízdenek. Od znárodnění v roce 1948 až do roku 1989 byl Čedok budován jako státní monopol cestovního ruchu. Zásadní obrat v jeho historii nastal koncem roku 1995, kdy se většinovým vlastníkem Čedoku stala společnost Unimex Group. Začala nová éra Čedoku, charakterizovaná přeměnou v moderní, zákaznicky orientovanou cestovní kancelář. Na konci roku 2007 došlo ke změně majoritního akcionáře, kterým se stal silný americký investor, společnost ODIEN Group, která od Unimex Group odkoupila 98 % akcií Čedoku. V srpnu 2016 přešel Čedok do majoritního vlastnictví nadnárodní společnosti Itaka – jedné z největších cestovních kanceláří střední a východní Evropy. Deklarovaným záměrem současného investora je nabízet bezkonkurenční produkty za nejlepší ceny a rozvíjet značku Čedok ke spokojenosti zákazníků.

 

Brno je místem, kde sídlí ateliér DTP studia Layout, které dává Všudybylu grafickou tvář, tiskárna, která Všudybyl tiskne a společnost, jež zabezpečuje jeho rozesílání. 23. října, v době expedice pátého vydání Všudybylu 2017, jsem se tak opět ocitl Brně, abych pak odtud pokračoval do Ostravy. A protože brněnské hlavní nádraží a budova Čedoku jsou v těsném sousedství, navštívil jsem regionální ředitelku prodeje pro Vysočinu, severní a jižní Moravu Mgr. Yvonne Zelníčkovou, se kterou jsme se naposledy potkali v Berlíně na veletrhu ITB v době, kdy ještě majoritním vlastníkem Čedoku byla společnost Unimex Group.
Paní ředitelko, v Čedoku máte na starosti hodně rozsáhlé území. Téměř celou Moravu a Vysočinu. Avšak tým mých kolegů prodejců je skvělý, a také letos už odvedl obrovský kus práce.

Co agenturní prodejci?
S agenturními prodejci samozřejmě velmi úzce spolupracujeme a jsou nedílnou součástí naší prodejní sítě. Vzájemnou spolupráci se mj. snažíme podpořit například pořádáním zajímavých studijních cest, školení a konferencí. Na přelomu září a října jsme pozvali více než sedmdesát kolegů na konferenci do Turecka, kde byla představena naše nová zimní nabídka. Nějaký ten čas už přímá komunikace s agenturními prodejci nespadá pode mě, ale zajišťuje ji kolegyně Liliana Kojzar. Protože jsem však s řadou z nich stále v úzkém kontaktu, dodnes se na mne obrací s dotazy a požadavky týkající se spolupráce s Čedokem, které následně tlumočím paní Kojzar.

Čím vás práce v Čedoku naplňuje?
Tím, že prostřednictvím zájezdů Čedoku děláme lidi šťastnými. Plníme jejich sny a očekávání a pobytovými nebo poznávacími zájezdy vytváříme rámec, v němž mohou spolu se svými blízkými sdílet zážitky, relaxovat v atraktivních destinacích a poznávat život a krásy zemí téměř všech světadílů.

Vstupem strategického investora, společnosti Itaka, Čedok zahájil další úspěšnou etapu své téměř stoleté existence.
Letošní prodeje byly, ve srovnání s loňskými natož předloňskými, opravdu excelentní. To se výrazně odráží i v motivaci mých kolegů a také v motivaci a neméně vysoké aktivitě agenturních prodejců. Obdobně, jako přinášíme radost klientům Čedoku, jejich velký zájem o zájezdy Čedoku vnáší radost do práce nás zaměstnanců Čedoku a motivuje prodejce k ještě lepším výkonům. Když už mám tu možnost, chtěla bych jim všem, jak pracovníkům poboček Čedoku, tak i lidem, kteří tvoří rozsáhlou agenturní síť Čedoku, poděkovat. Letošní výkony jich všech jsou v novodobých dějinách Čedoku rekordní.

www.cedok.czSouvisející články


Z domova

Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o deset procent

Do hromadných ubytovacích zařízení v Česku přijelo za první tři čtvrtletí celkem 7,8 milionu zahraničních turistů, což bylo o 10...

08. 11. 2017

číst dál


Z domova

Národní Geopark Ralsko vydal hmatové mapy pro nevidomé

Hmatové mapy zahrnují celou oblast geoparku v měřítku 1:37 000. Jsou opatřeny popisky v Braillově písmu a reliéfně jsou vytištěna...

17. 10. 2017

číst dál


Nepřehlédněte


Doprava

Být respektovanou zemí střední Evropy

Českým drahám roste počet pasažérů. Za prvních devět měsíců letošního roku to bylo meziročně přes dva miliony. A nejen v dálkové dopravě, ale i v...

24. 10. 2017

číst dál


Vzdělávání

Vzdělávání je takové, jací jsou vzdělávající

Peníze, které dnes ve fungujících fabrikách vyděláváme, bychom měli investovat do vědy a výzkumu, do nových technologií a vědeckých kádrů, říká senátor...

09. 08. 2017

číst dál