Menu

Vysoká škola obchodní je soukromou vysokou školou s více než sedmnáctiletou historií. Poskytuje vzdělání současným i budoucím specialistům ve světě obchodu s širokými možnostmi uplatnění v praxi. Během svého působení si vydobyla pověst kvalitní vzdělávací instituce a zároveň školy s přátelským prostředím, která jde s dobou. Nabízí zajímavé a na českém trhu jedinečné obory zaměřené na stále se rozvíjející odvětví, která skýtají velký potenciál pro uplatnění absolventů. Na půdě VŠO studují v současné době zhruba 3 tisíce studentů.

Bakalářské studijní programy Bc.
Cestovní ruch
Průvodcovská činnost v cestovním ruchu
Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy
Služby letecké dopravy v cestovním ruchu
Letový provoz

Magisterské studijní programy navazující Ing.
Management cestovního ruchu
Management leteckých podniků

Jaké wellness trendy přináší rok 2017?

04. 08. 2017

Propojení lidského těla, duše a mysli pramení z uvědomění si, že péče o sebe sama je základním kamenem vyrovnaného psychického a fyzického bytí. Přestože dnes lidé pravidelně navštěvují posilovny a sauny nebo si čas od času dopřejí celkovou masáž těla, dnešní hektická doba si od nich žádá více: odpoutat se od materiálního světa a žít v souladu s přírodou. Je potřeba věnovat se rozvoji mentálního a duševního já, soukromého světa, kam všudypřítomný stres, povinnosti a nepříjemní lidé nemohou.
Různé světové organizace se každoročně zabývají utvářením trendů, které mapují oblast wellness a zdravého životního stylu. Trendy roku 2017 rozvíjejí jak ty loňské, tak přicházejí se zcela novými. Jedním z takovýchto pokračujících trendů je nesting, volně přeloženo „hnízdění“. Rozvíjí myšlenku vnímání vlastního domova jako svatyně, útočiště a středobodu soukromého univerza.
Nesting preferuje trávení volného času o samotě ve vlastním domově, kde má člověk prostor pro rozvíjení koníčků zaměřených na zvelebování interiéru i okolí, například zahrady, půdního prostoru nebo vinného sklípku. Hnízdění působí jako prevence proti syndromu vyhoření, který se postupně rozšiřuje napříč spektrem povolání věnujících se intenzivní práci s lidmi. Současně hnízdění podporuje sociální kontakty. Stačí pozvat si domů přátele a strávit společně vzácné chvíle volného času.
Jako doplňkový trend letos poslouží Woo-Woo krystaly, které šíří pozitivní energii uvnitř domova a ve formě šperku dokonce léčí své nositele.
Další oblast trendů se zaměřuje na něžné pohlaví. Ženy se vzdávají nošení make-upu prostřednictvím NoMakeup movement a odhalují tak svou přirozenou krásu. Následně sdílejí selfie fotografie na Instagramu, kde jich je v současné době přes 12 milionů. Druhý trend přichází s osvětou, díky níž ženy při nakupování pečlivěji zkoumají etikety kosmetických výrobků a více vyhledávají přírodně vyrobené produkty. Stranou nezůstal ani intimní život. Rok 2017 se nese ve znamení odhalování ženských pocitů při menstruaci a přináší nový pohled na tento fyziologický proces. Menstruace nemá být nadále tabu, ale přirozená součást ženy.
Oblast výživy jako nedílné součásti wellness životního stylu zastupují přírodní energetické koktejly, které patří k běžné nabídce barových lístků ve večerních klubech. Motto trendu vyjadřuje „ne alkoholu“ při sociálních interakcích v nočních hodinách. Rostlinný protein spadá do doplňujících trendů a bývá součástí zdravých chipsů, nutričních tyčinek, smoothie nebo veggie burgerů. K dalším novinkám patří „bezmasé pondělky“, které podporuje až 80 % domácností v USA.
Ať už jste, nebo nejste zastáncem wellness životního stylu, snad vás některé trendy inspirují. Základní smysl wellness však můžete dodržovat všichni: buďte tak šťastní a spokojení, jak jen je to možné.
Ing. Petra Benešová, Katedra cestovního ruchu a průvodcovské činnosti VŠO


Archiv vydání

2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 04/2018
04/2018 číst aktuální číslo
ŘLP
Restaurace Novoměstský pivovar