Nový obchod na Letišti Václava Havla Praha podporuje české i slovenské značky
03. 11. 2022
Future is Local. Název nového obchodu na Letišti Václava Havla Praha, který se zaměřuje na podporu téměř třiceti českých a slovenských značek. Veškeré nabízené lokální zboží se vyrábí z kvalitního materiálu, udržitelným způsobem a s ohledem na životní prostředí. Těmto aspektům odpovídá také samotný koncept a konstrukce obchodu, který cestující najdou přímo na Terminálu 2.
„Jsme rádi, že jsme společně s Lagardère Travel Retail Česká republika otevřeli čistě lokální obchod, který je na letišti první svého druhu a jehož koncept je ojedinělý i v globálním měřítku. Téma udržitelnosti nám není dlouhodobě cizí, a proto nám tento koncept zapadá i do strategie celé společnosti. Další rozšíření služeb na letišti v podobném duchu má naši podporu,“ říká Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.
Obchod Future si Local zastupuje nejen zavedené firmy s dlouholetou tradicí, ale také začínající drobné výrobce a zahrnuje i produkty z chráněné dílny. Cestující zde mohou vybírat módu, přírodní kosmetiku či dárkové předměty od značek jako Klara Rott, KAMA, Studio Malíská, Havlíkova přírodní apotéka, chráněná dílna Chrpa, ABRAKA, Reparáda a další.
„Myšlenka, na níž jsme celý koncept vystavěli, je jasná: budoucnost je v lokálních zdrojích, tedy ve zboží, službách, materiálu a hlavně lidech. Ve Future is Local věříme v místní výrobu a v poctivé řemeslo, naše dědictví a tradici. Podle toho si také vybíráme naše dodavatele. Žádná značka není anonymní, právě naopak. Obchod je určený všem, kteří chtějí vědět více a záleží jim na tom, kde, co a jak nakupují a koho tím podpoří. Transparentnost a informovanost jsou neoddělitelnou součástí udržitelnosti. Již z prvních reakcí zákazníků vidíme, jak pozitivně se k prodejně staví. Proto už nyní přemýšlíme nad dalším rozšířením našich aktivit v podobném duchu,“ říká Richard Procházka, CEO společnosti Lagardère Travel Retail Česká republika.
Design interiéru byl vytvořen s ohledem na minimalizaci dopadů na životní prostředí. Veškeré vybavení vyrobila místní firma z udržitelných, recyklovaných a repasovaných materiálů, mezi nimiž jsou recyklované dřevo a vinylové podlahy z PET lahví. Při vytváření obchodu bylo myšleno také na recyklaci použitých materiálů do budoucna.
S příběhem všech lokálních značek se mohou cestující seznámit pomocí QR kódu umístěného u polic, věšáků a vitrín jednotlivých dodavatelů. Připravila Klára Divíšková.
Myslíte si, že se v zimě v lázních nic neděje? Neplatí to pro Lázně Luhačovice, kde si můžete za zvýhodněné ceny užívat wellness a léčebné pobyty plné...