Menu

Tip na rodinný výlet do Plzně

11. 03. 2018

Tip na rodinný výlet do Plzně: Novinky v zoo i v Techmanii, výstava plná peněz, čoko festival, světluščí běh a pohádkové víkendy.
Zpříjemněte si čekání na příchod jara a užijte si v březnu v Plzni společně s dětmi pohyb, zábavu i poučení. V kulturním centru DEPO2015 se děti atraktivní formou naučí, jak správně zacházet s penězi, což se jim v životě určitě bude hodit! Světem financí děti od 7 let provede nová výstava Jak se točí peníze. V simulované herně dostanou svoji platební kartu s virtuálními penězi a budou trénovat, jak s nimi zacházet v reálném životě. Mohou nakupovat, plněním úkolů vydělat další peníze a ty investovat nebo třeba darovat na prospěšnou věc. Unikátní expozice je otevřena do 18. dubna, od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin.


Novinkou v Techmanii, tradičním plzeňském „taháku“, je dobrodružná expozice Pod hladinou. Jaké to asi je, vytvářet vlny, vodní víry nebo tsunami, řídit loď plavebními komorami či utéct z potápějící se lodi… Přijďte si to do Techmanie vyzkoušet od 8:30 do 17 hodin během všedních dnů, od 10 do 19 hodin v sobotu a od 10 do 18 hodin v neděli, o svátcích a prázdninách! Prostřednictvím 14 interaktivních exponátů umístěných ve velkých přepravních kontejnerech zjistíte, jaké síly na moři působí, kde a jak vznikají, jak ovlivnily námořní historii a mnoho dalšího.
Nové zpestření programu hlásí také plzeňská zoo, další oblíbenýcíl zvídavých dětí. Čtvrtletní pořad Na slovíčko se zoo...se uskuteční poprvé 28. března v 18 hodin v Environmentálním centru Lüftnerka a pěkně pohromadě zprostředkuje vše, co se událo a co se v zoo chystá – přírůstky, odchody, zajímavosti a také interesantní host z řad zoologů a ošetřovatelů.
Užít si běh večerní Plzní a zároveň pomoci potřebným můžete 15. března při Nočním běhu pro Světlušku. Vydejte se buď na pohodovou trasu dlouhou 3,3 kilometrů nebo na o něco delší šestikilometrový úsek a podpořte Světlušku. Začátek akce je v 18 hodin, chybět nebude hudební vystoupení a startuje se u areálu DEPO2015 v 19 hodin. Registrace online stojí 350 korun, namístě zaplatíte 400 korun. Děti do 12 let si mohou zaběhat zdarma. Nezapomeňte čelovku a těšte se na zářící světelný roj!
Sladký a voňavý Čokoládový festival vypukne v plzeňském obchodním centru Olympia o víkendu 16. – 18. března. Ochutnáte makronky, cookies, cupcakes, medové dezerty, tradiční i netradiční druhy čokolády, získáte inspirace k vaření s čokoládou a hlavně se budete dobře bavit. Čokoládové zážitky budou v Olympii dostupné v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.
Nejvyšší čas připravit se na Velikonoce! V prostorách historické Valečky v Pivovarském muzeu si děti mohou vlastnoručně uplést pomlázku z vrbových proutků anebo stvořit originální velikonoční dekorace, například velikonočního zajíčka, k jehož výrobě postačí pouze kartonová rulička. Kreativní dílny v Pivovarském muzeu začínají 24. března v 10 a končí v 15 hodin, vstupné je 50 korun.

www.plzenprodeti.cz
www.visitplzen.euSouvisející články


Z domova

MMR: Více než 23 milionů EUR pro česko-polské příhraničí

Přes 280 kilometrů nových cyklostezek, cyklotras, singletracků, nebo také pěších stezek bude vybudováno díky programu Interreg V-A...

20. 03. 2018

číst dál


Z domova

Viliam Sivek opět zvolen předsedou Fóra cestovního ruchu

Členská základna Fóra cestovního ruchu České republiky opětovně zvolila za svého předsedu Viliama Siveka, který jako čestný předseda...

14. 06. 2018

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova

Zpěvná Šumava – víkend plný hudby v Kašperských Horách

První ročník akce Zpěvná Šumava, která se koná 20. – 22. dubna v malebných Kašperských Horách, nabídne mimořádný hudební zážitek: Čtyři pěvecké sbory ve...

09. 04. 2018

číst dál


Doprava

Virtuální realita na palubách Air France

Air France testuje unikátní zábavní systém s virtuální realitou. Skládá se brýlí, tzv. headsetu, díky kterému si uživatel může užít 3D a 2D filmy nebo seriály...

15. 09. 2017

číst dál


ŘLP
Restaurace Novoměstský pivovar