Menu

Studenti z Přímky opět úspěšní ve světových jazycích

29. 03. 2018

22. a 23. března 2018 se studenti oborů Cestovní ruch a Hotelnictví a turismus ze znojemské střední školy na Přímětické zúčastnili XX. ročníku konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích. Konala se na Hotelové škole v Poděbradech. Víc jak čtyřicet studentů ze třinácti hotelových škol naší republiky se utkalo v jazykových dovednostech čtyř světových jazyků. Kromě anglického a německého jazyka se soutěžilo i v jazyce francouzském a španělském.
Úvodní část soutěže proběhla letos již první den, kdy byla na programu prezentace, kterou si každý student připravil za podpory svého vyučujícího. Téma znělo „Moje praxe a profesní zkušenosti“. Další den byla na programu druhá část soutěže. Studenti poměřili síly v poslechových dovednostech, následovalo ústní kolo. Skládalo se ze dvou částí. Studenti byli rozděleni do dvojic a každý si pak vylosoval jedno téma z oborů Hotelnictví a turismus a Cestovní ruch. Vylosované téma prezentovali formou monologu. Na závěr ústní části proběhla konverzace mezi studenty dané dvojice. Navzájem si kladli otázky k obrázku, který si každý jednotlivec vylosoval. V mladší kategorii Německý jazyk reprezentoval Přímku Matěj Kotrnec ze třídy CR2.A, v této kategorii soutěžilo pět studentů z hotelových škol celé republiky. Ve starší kategorii Německý jazyk reprezentovala školu Tereza Bartůňková ze třídy CR4.A, která poměřila své znalosti se šesti studenty z hotelových škol. V mladší kategorii Anglický jazyk bojoval Adam Pavlík ze třídy HT2.A a ve starší kategorii Přemysl Illek ze třídy HT3.A. Mladší kategorie se zúčastnilo dvanáct a starší kategorie třináct studentů z hotelových škol. Matěj Kotrnec obsadil ve své kategorii krásné druhé místo a Tereza Bartůňková získala místo třetí. Na soutěžící a jejich učitele čekal doprovodný program - úvodní večeře, prohlídka Poděbrad, zábavný program ve formě deskových her, recitace poezie, hra na hudební nástroje a zpěv studentů místní školy. Byl to krásný zážitek a my se již těšíme na další ročník jazykové soutěže!
Připravila Markéta Kselíková.

www.sousoszn.czNepřehlédněte


Hotelnictví

Praha spouští web ke sdílenému ubytování

Na fenomén sdíleného ubytování hlavní město Praha zareagovalo spuštěním webových stránek. Jsou určeny pro ubytovatele i ubytované, proto web funguje vedle české...

10. 11. 2017

číst dál


Ze světa

Severovýchod Slovenska láka turistov

Oblastná organizácia cestovného ruchu „ŠARIŠ“ – Bardejov zaznamenala za prvý polrok 2017 zvýšenie počtu turistov oproti rovnakému obdobiu minulých rokov.

26. 09. 2017

číst dál


ŘLP
Restaurace Novoměstský pivovar