Menu

Vegefest 2017

22. 08. 2017

Tradiční oslava pestrých vegetariánských chutí, ukázky živého vaření, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a bohatý program pro děti i dospělé. To vše přinese již sedmý ročník vegetariánského festivalu pro šest smyslů - Vegefest 2017, který proběhne 30. září – 1. října 2017 ve Starém Purkrabství na Vyšehradě.

Vegafest vznikl v roce 2011 se záměrem představit rozmanitost, možnosti a nové trendy současného vegetariánství a zdravého stravování. Po pěti ročnících se tento záměr rozšířil od gastronomie dále směrem k tématu zachování udržitelných a přirozených podmínek života na Zemi, k uvědomělému a šetrnému přístupu k přírodním zdrojům a jejich využití. Pilířem festivalu je gastronomická nabídka vegetariánských, veganských i vitariánských pokrmů, které se většinou připravují přímo na místě před očima návštěvníků. Součástí hlavního programu budou přednášky na témata s vegetariánskou problematikou a témata o udržitelném životním stylu a živé ukázky vaření. Doprovodný program potěší celou rodinu. „Návštěvníci se mohou těšit na živé koncerty, kruhy zpívání a bubnování, cvičení a pohybové workshopy pod širým nebem, dětský koutek, interaktivní divadelní představení pro děti a další. Letos se v programu objeví například Milli Janatková, Dalibor NeuwirtJaya­mantraMichal Haman & Petr Piňos, Hudba duhy a hlavním hudebním hostem festivalu bude Patrik Kee, který uzavře sobotní program koncertem v sále Starého Purkrabství“ popisuje Tereza Dlabalová, organizátorka festivalu. Součástí festivalové scény bude letos opět Dařiště, které zajišťuje Hear­th.net, masážní stan pod taktovkou Jayanandy, ve kterém zkušení maséři nabídnou návštěvníkům relaxační masáže, nebo CykloFreshBar Stanislava Milera, ve kterém si návštěvníci mohou našlapat vlastní smoothie. A tradičně nebude chybět pestrá nabídka festivalové tržnice, kde budete moci zakoupit sortiment potravinářského i jiného zboží z oblasti zdravého životního stylu. Festival se letos znovu obejde zcela bez alkoholu – Bernard bude točit pouze nealkoholické pivo. „Vegefest chce být nadále inspirací v přístupu k odpadům. V letošním roce chceme v souladu s posláním festivalu pokračovat v cestě k tzv. Nulovému odpadu (Zero Waste). Všichni prodejci se stejně jako loni zavázali k použití kompostovatelného nádobí, které pro festival dodá společnost Bio Planeta a zajistí jeho likvidaci, a také oho jednorázových příborů. Návštěvníkům navíc zůstane i po skončení festivalu,“  říká Tereza Dlabalová.
Vegefest proběhne v sobotu 30. září 2017 od 11.00 do 21.00. V neděli 1. října 2017 je program naplánován od 10 do 18.00. Festival se koná za každého počasí. Vstupné stojí 200 Kč na oba dny, 150 Kč na jeden den, a vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na GoOut (www.goout.net), nebo o 50 Kč dražší na místě. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Vstupenky z předprodeje budou během festivalu slosovány o drobné i větší dobré ceny od zúčastněných prodejců. Koncert Patrika Kee: samostatný vstup 200 Kč, pro návštěvníky Vegefestu 100 Kč. Spolupořadateli jsou Floresta, Sklenářka aNKP Vyšehrad. Hlavními partnery Vegafestu pak Maitrea, Envirostyl, Bioplaneta, AVE a Bernard.www.vegetarianskyfestival.cz
www.goout.net

Czech specials