Menu

V pátek budou známi nejlepší hoteliéři a restauratéři

29. 11. 2017

V pátek 1. prosince 2017 se pod záštitou primátora města sejde v Olomouci více než tři sta hoteliérů a provozovatelů restaurací z celé České republiky.

V hotelu NH Collection Olomouc Congress proběhne konference Asociace hotelů a restaurací České republiky. Večer v Clarion Congress hotelu v Olomouci pak slavnostní gala večeře, kde budou vyhlášena jména letošních držitelů ocenění Hoteliér roku, Restauratér roku, Mladý manažer roku a další. Hoteliéři budou na své konferenci řešit nejpalčivější otázky, které se dotýkají problematiky nedostatku zaměstnanců nebo například šedé ekonomiky v ubytovacích službách. Přední odborníci pak představí svou vizi o tom, jak se budou měnit služby a podoba hotelů a restaurací v souvislosti s novými trendy, technologiemi a potřebami hostů.
Každoročně asociace uděluje mimořádnou cenu pro osobnost, která není přímo spjata s cestovním ruchem, ale zasloužila se o dobré jméno České republiky v zahraničí. V loňském roce toto ocenění převzal Jiří Bartoška za mnohaletou podporu Filmového festivalu v Karlových Varech. V letošním roce převezme skleněnou sochu z dílny výtvarníka Milana Mottla paní Milena Grenfell-Bains, která opustila Československo v roce 1939 jako jedno z posledních dětí, zachráněných Sirem Nicholasem Wintonem před nacistickou genocidou. V Anglii pak zasvětila svůj život, kromě jiného, také významné podpoře vztahů mezi Spojeným královstvím a Československem. Mimo jiné také stála u fenomenálního úspěchu české Remosky v Británii, když tento český vynález, který byl prakticky před ukončením výroby, pozvedla velkým zájmem mezi ženami v Anglii a tak Remosku zachovala také pro současnou generaci. Paní Milena Grenfell-Bains dokázala pospojovat svou starou a novou vlast mnoha dalšími aktivitami. Je patronkou Nadace Emmy Destinové. Pomáhala vyhledávat spřátelená města v České republice a spolupracovala s Halton College při organizování výměnných pobytů českých a britských studentů hotelových škol. Hoteliéři, z nichž většina je právě studenty hotelových škol, vyjádří touto cestou svou vděčnost za podporu vzdělávání, dobrého jména naší země, ale také celkovou podporu oboru hotelnictví a cestovního ruchu, Lady Grenfell-Bains.
Připravila Miluše Jaklová.

www.ahrcr.cz

Czech specials