Menu

Turistická letoviska v Dominikánské republice fungují v běžném provozu

07. 09. 2017

Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky informuje, že všechny turistické destinace v zemi fungují zcela normálně a hurikán Irma zde nezpůsobil škody.

Silniční komunikace, přístavy, letiště a veřejné služby, jako je dodávka vody a elektřiny, fungují v běžném provozu ve všech hotelových oblastech beze změn. „Ve všech turistických letoviscích je situace v pořádku. Díky Bohu a tím, že jsme včas přijali všechna bezpečnostní a preventivní opatření, nedošlo ke zranění žádného turisty ani poškození hotelových zařízení,“ zhodnotil situaci Francisco Javier García, ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky. Joel Santos, prezident Národní asociace hotelů a restaurací Dominikánské republiky (ASONAHORES) k současné situaci uvedl: „Jsme rádi, že hurikán Irma postoupil podél pobřeží Atlantského oceánu naší země, aniž by došlo ke škodám, které by znemožnily provoz hotelové infrastruktury a dalších základních služeb, které nabízíme turistům. Jasným důkazem je skutečnost, že návštěvníci do naší země nadále přilétají a odlétají.“ V sou­časné chvíli můžeme oznámit, že hotelové resorty ve všech destinacích, jako je Punta Cana – Bávaro, Samaná, Sosúa, Cabarete, Puerto Plata, La Romana – Bayahibe, Juan Dolio, Santo Domingo a ostatních jsou ve zcela běžném provozu. Že všechna letiště v zemi fungují a přijímají lety z celé Ameriky a hlavních evropských letišť. Že výletní přístavy nebyly poškozeny a obnovují provoz. Provoz na silničních komunikacích, jako jsou ulice a silnice, funguje plynule a beze změn. Všechny turistické atrakce a fakultativní výlety fungují normálním provozem.
Dominikánská republika je prvotřídní a bezpečnou prázdninovou destinací Karibiku a jako taková se zavazuje poskytovat svým návštěvníkům ty nejlepší služby a produkty na základě nejvyšších standardů cestovního ruchu.
Mgr. Simona Juránková

www.godominicanrepublic.cz
  

 

Czech specials