Menu

Říjnový Tourfilm se ohlédne za cestováním uplynulých padesáti let

21. 09. 2017

Jubilejní 50. ročník festivalu Tourfilm, jehož hlavním mediálním partnerem se stala Česká televize, se bude konat v termínu 6. -7. října 2017 v Karlových Varech, letos v Grandhotelu Ambassador.

Proměny cestování v České republice za uplynulých 5 dekád a také české legendy cestování představí výroční 50. ročník festivalu Tourfilm. Porota vybere vítěze mezi více než 350 snímky.
„Festival Tourfilm je ve své kategorii zcela ojedinělým počinem – jde o nejstarší filmový festival zaměřený na cestování, agentura CzechTourism letos připomíná padesát let jeho existence. Proměny domácího cestovního ruchu jsou za toto období enormní, bude přínosné a zajímavé si připomenout trendy, které dominovaly jednotlivým časovým etapám,“ představuje letošní ročník ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
Festival i letos nabídne program pro školy a pro odbornou veřejnost, část programu je věnována studentům a novým médiím sloužícím k prezentaci destinací pomocí videoblogů. Program bude letos obohacen hned o dva fotografické workshopy pro veřejnost – prvního se v pátek odpoledne ujme Petr Jan Juračka (focení v terénu), v sobotu na návštěvníky čeká fotoprocházka po Karlových Varech s Tomášem Třeštíkem. Ten v rámci svých „balkónových fotek“ pro festival vyfotil i legendu cestování Miloslava Stingla.
Na přípravě programové části festivalu se bude podílet dvojice profesionálů: publicista a cestovatel Petr Horký a filmař a dobrodruh Rudolf Švaříček. Mezinárodní část festivalu Tourfilm rozdělí ocenění ve čtyřech kategoriích, stejně jako národní TourRegionFilm. V mezinárodní sekci festivalu je novinkou kategorie amatérských krátkých filmů či vlogů s tematikou cestování.
„Letošní jubilejní ročník půjde vstříc všem regionům České republiky. Návštěvníci získají nejen tip na své výlety a dovolené, ale především se budou moci přesvědčit, jak se jednotlivé lokace za uplynulých padesát let proměnily. CzechTourism klade každým rokem větší důraz i na odbornou část programu reflektující cestovní ruch. Workshopy pro veřejnost i studenty letos doplní prezentace jednotlivých regionů České republiky, agentura bude prezentovat svůj marketingový projekt BarokoPLAY,“ do­dává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.
Vstup na festival je zdarma, návštěvníci se mohou těšit na besedy (Miloslav Stingl, Jiří Kolbaba, polárník Vilém Rudolf, herci Vojta Kotek, Jan Révai a Jan Potměšil aj.), filmové promítání i odborný program. Festival zakončí představení Divadla Járy Cimrmana, bezplatný vstup na hru budou moci získat návštěvníci festivalu.
Text Tereza Čumrdová, foto archiv Všudybylu

www.tour-film.cz

 
 

Czech specials