Menu

Prezentace zemí Visegrádské čtyřky v Moskvě

10. 10. 2017

9. září 2017 se poprvé uskutečnil Festival zemí Visegrádské čtyřky – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska v moskevském uměleckém parku Muzeon. O pár dní později, dne 14. září, se pak tyto země představily také v rámci každoroční akce Travel Festival na mezinárodním letišti Sheremetyevo.

„Podobné festivaly jsou velmi důležité pro propagaci České republiky a pro prohlubování vztahů mezi zeměmi, které spolu sousedí. Jsem ráda, že zde byly prezentovány také regiony naší republiky. Ty totiž skýtají velkou nabídku atraktivních lokalit pro potenciální turisty,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
Festival zemí Visegrádské čtyřky se uskutečnil za úzké spolupráce velvyslanectví, kulturních center a národních turistických centrál všech čtyř zemí a za podpory Odboru zahraničních hospodářských a mezinárodních vztahů hlavního města Moskvy.
„Festival byl inspirován tradicí lidových a tanečních festivalů, které představují rozmanitost písní, tanců a gastronomické kultury středoevropského regionu,“ uvádí představitelka Maďarské turistické centrály, Irina Tatarinova, která se na organizaci festivalu podílela.
V rámci festivalu proběhla série prezentací jednotlivých regionů, během kterých byli návštěvníci seznámeni s turistickým potenciálem zemí a doporučenými místy k pobytu. Připraven byl také gastronomický koutek s ukázkou  toho nejlepšího z národních jídel zemí Visegrádské čtyřky. Návštěvníci zde mohli ochutnat například maďarský guláš, slovenské klobásky, polský bigoš nebo pravé české bramboráky. Festival vyvrcholil slavnostním koncertem a uvedením programu animačního festivalu Visegrádské čtyřky „A4“, kde byly představeny animované novinky z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska.
„Jsme velice rádi, že se podařilo Festival Visegrádské čtyřky zorganizovat právě v tento sváteční den,“ říká ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Moskvě, Alena Kudílková a dodává: „V Den Moskvy se do hlavního města sjíždějí ve velkém i návštěvníci z regionů a národní dny jsou vždy obrovským lákadlem. Z reakcí návštěvníků je vidět, že turisté vyhledávají informace o zajímavostech v našich zemích a rádi k nám jezdí. V zahájené tradici Festivalu zemí Visegrádské čtyřky tedy budeme určitě pokračovat.“
14. září se země Visegrádské čtyřky prezentovaly také v rámci každoroční akce Travel Festival, která se konala na moskevském mezinárodním letišti Sheremetyevo.
„Během celého dne se návštěvníci mohli dozvědět aktuální turistické informace ze zemí střední Evropy, získat informační brožury a představitelé jednotlivých národních centrál byli k dispozici pro osobní konzultace,“ vysvětluje Irina Tatarinova.
Součástí prezentace zemí Visegrádské čtyřky byla i velká fotostěna, u které se milovníci selfie mohli fotit na pozadí charakteristických památek jednotlivých zemí a svým blízkým poslat pozdrav například z pražského Karlova mostu ještě před tím, než vůbec odcestovali.
Přiravila Martina Fišerová.

Ředitelka zahraničního zastoupení Moskva Alena Kudílková
e-mail: kudilkova@czechtourism.com
Tel: +7 916 766 0829

www.czechtourism.cz

 

Czech specials