Menu

Nová letecká linka Praha–Dauhá

23. 08. 2017

Nová letecká linka otevírá prostor nejen pro zvýšení počtu katarských turistů, ale především znamená posílení spojení České republiky se strategickými a dynamicky se rozvíjejícími trhy incomingového turismu.

„Zahájení provozu nové letecké linky Praha-Dauhá zapadá do naší dlouhodobé strategie směřující k posilování cestovního ruchu z oblastí, kde spatřujeme turistický potenciál. Podobně je tomu například v případě Číny nebo Indie,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
Generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková se zúčastnila oficiálního přijetí delegace na pražském Letišti Václava Havla i tiskové konference 22. srpna 2017 v hotelu Hilton: „Katar je z pohledu trhů strategickým teritoriem, stejně jako celá oblast Blízkého východu, v jejímž rámci realizuje CzechTourism propagační aktivity pomocí svého centrálního zastoupení v Praze. Podobně dynamický rozvoj lze pozorovat i u Ruska, Indie, jihovýchodní Asie či Australasie, které zajišťují naše zahraniční zastoupení, a které jsou zahrnuty již v aktuálním marketingovém plánu a vizi rozvoje zdrojových trhů pro tento rok.“
Na propagaci destinace České republika spolupracuje aktuálně CzechTourism s katarskými aerolinkami u příležitosti press tripu, kterého se účastní přední novináři a influenceři z Indie, Číny a Kataru, a kteří do Prahy přiletěli v pondělí v rámci prvního letu. Kromě Prahy vyšle CzechTourism tyto zástupce médií i do západních či středních Čech. Kromě studijních cest pro touroperátory, katarské cestovní kanceláře a novináře je nyní v přípravě také společná marketingová kampaň, odborné workshopy a PR aktivity.
„Nová linka znamená také posílení pozice Prahy jako středoevropského leteckého hubu – nejen pro dálková letecká spojení, ale také pro flexibilitu letů v rámci středo- a západoevropského prostoru. Quatar Airlines již operují lety do Budapešti, Varšavy, Vídně či Mnichova a toto je ideální příležitost nabídnout turistům flexibilní itineráře s příletem do Prahy a odletem z jiného evropského hlavního města,“ doplňuje Monika Palatková.
Informaci připravila vedoucí oddělení managementu zdrojových trhů ČCCR – CzechTourism Mgr. Veronika Janečková.

www.czechtouris­m.cz

Czech specials