Menu

Moscow City Ballet 22.12.2017 Kongresové Centrum Praha

15. 08. 2017

Soubor Moscow City Ballet, založený vynikajícím choreografem Victorem Smirnovem-Golovanovem, těšící se uznání kritiků a milovníků baletu na celém světě, se již v prosinci po dlouhé přestávce vrací do hlavního města České republiky! Tanečníci předvedou jedno z nejslavnějších baletních představení Labutí Jezero.

Vystoupení Moscow City Ballet charakterizují skvělé kostýmy, imponující choreografie, magie světel a kouzelná scénografie. Podle kritiků půvabu tohoto souboru nelze odolat a ani na něj nelze zapomenout: Tvoří tak hodnotné umění, že je to zážitek dokonce i pro ty, kteří tanec nemají v oblibě. Vzrušení a emoce, jenž vzbuzuje Moscow City Ballet, nelze ani popsat – to se musí zažít! V posledních letech zhlédly představení tohoto slavného souboru desítky tisíc lidí na celém světě! Veřejnost odchází po vystoupení s tvářemi poznamenanými emocionálními prožitky, uchvácená magickou atmosférou baletního představení. Ohromný dojem vyvolává talent tanečníků a jejich profesionalita, která je výsledkem mnohaletého náročného tréninku. Obdivuhodná preciznost pohybů tanečníků ve spojení s fantastickou choreografií je pro nás důkazem toho, jak hodně Rusové milují balet. Zakladatel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov kdysi řekl: „To ve mě žijí všichni hrdinové baletů; to já jsem Klárou, Princem, Myším králem… To vše žije ve mě…“ Možná právě v tom spočívá tajemství jejich obrovského, mezinárodního úspěchu. Ten, kdo ještě neměl příležitost obdivovat umění tanečního souboru, nebo by chtěl opět prožít ty nádherné okamžiky, bude mít již prosinci k tomu příležitost v Praze.
Labutí Jezero je představení, které publikum zbožňuje. Je to příběh o boji dobra se zlem, o síle lásky a citu překračující hranice života a smrti. Úspěch tohoto představení je založen na skvělé choreografii a hudbě. Jednoduchost dramatické linie a dojemná interpretace lásky Odetty a Siegfrieda jako symbolu síly citu je ilustrována neobvykle emocionálními tanečními sestavami. Obrazně vyjadřují duchovní prožitky hrdinů. Kouzelné valčíky, hrdé rytmy polonézy, ohnivý španělský tanec a čardáš plný temperamentu diváky hypnotizují a navozují neobyčejnou náladu. Další nespornou předností je  hudba, která okouzluje krásou a jemností melodiky. Není rozdělena na fragmenty, typické pro většinu baletů, nýbrž tvoří nádherně baletně ztvárněnou symfonickou báseň. Díky tomu je mimořádně „čitelný“ pro každého tanečníka a také – což je nejdůležitější – pro diváka-posluchače. Od prvního do posledního taktu spojuje téma do jednolitého obsahu. Dívky zakleté v Labutě, Zlý Duch a city překračující hranice života a smrti všechny diváky neměnně dojímají.

Vstupenky jsou k zakoupení na TicketPortal: http://bit.ly/2uhsMUt

Czech specials