Menu

Medobraní v Olešníku

18. 09. 2017

Jeho Veličenstvo Václav V. Vydra v sobotu 16. 9. 2017 v rámci 1. ročníku Medobraní v Olešníku, jmenoval pohádkové ministry, schválil Pohádkovou potravinu, logovtip Včelku Jarušku, novu mapu Pohádkového království a zasadil pamětní lípu.

Obec Olešník, asi devatenáct kilometrů severozápadně od Českých Budějovic, má tři části: Chlumec, Nová Ves a Olešník a kolem osmi set stálých obyvatel. V obci je školka a základní škola prvního stupně, knihovna, poštovní úřad, hostinec, koupaliště, sportovní hřiště a tenisové kurty. V sobotu 16. 9. 2017 se tu za doprovodu kapely Netolička uskutečnil první ročník Medobraní. Po zahájení ve 14 hodin vyšel z návsi slavnostní průvod krále Pohádkového království Václava V. Vydry. Za budovou obecního úřadu na školní zahradě vznikl Ráj pro děti s kolotočem, střelnicí, skákacím hradem a jízdárnou. Vítanou atrakcí rovněž byla prohlídka olešnické hasičské zbrojnice a techniky. Místní myslivci se zase vytáhli srnčím gulášem.
Král Pohádkového království Václav V. Vydra jmenoval nové pohádkové ministry, posvětil další postavičku Pohádkového království logovtip Medobraní v Olešníku pilnou Včelku Jarušku a společně a se starostou Olešníku Jaroslavem Pavlicou zasadil pamětní lípu.
Stánek na Medobraní mělo Jihočeské pohádkové království s upomínkovými předměty, turistickými pamětními známkami, vizitkami, pohlednicemi a mapami. Ke koupi tu byly pohádkové potraviny z českých statků včetně výrobků z medu. Součástí programu byla výstava včelařských pomůcek, odborná včelařská přednáška, výstava obrazů akademického malíře pana Miroslava Konráda a soutěže: o nejlepší fotografii včelího úlu;  ve zdobení perníčků; dětských kreseb a převleků.
V podvečer Medobraní pokračovalo v sále Olešnické hospody country bálem.
Pořadatelé děkují všem sponzorům Medobraní.
Foto Lenka Goetzová

www.olesnik.cz
www.pohadkovekralovstvi.cz

 

Czech specials