Menu

Burčák přivedl k Máchovu jezeru na tři tisíce lidí

28. 08. 2017

Vinobraní u Máchova jezera se vydařilo. Při jeho šestém ročníku se prodalo přes sto hektolitrů bílého a padesát hektolitrů růžového burčáku z Chateau Valtice. Plavbu výletní loď Máj po jezeře si užilo více ne dvanáct set pasažérů. Ve Velké dětské soutěže se zúčastnilo na čtyři sta padesát dětí.

Poslední srpnová neděle byla u Máchova jezera již tradičně ve znamení moravského burčáku, vín a dobré zábavy. V areálu hotelu Port se konalo již pošesté Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti. Tato tradiční akce láká každý rok větší počet návštěvníků, letos jich byly téměř tři tisíce. Zájem o kvalitní burčák a vína v Čechách roste a i letos se prodal veškerý burčák, který na akci dovezlo vinařství Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice. Nejdříve zmizel růžový burčák, který Valtičtí připravují vždy exkluzivně pro Vinobraní u Máchova jezera. Tentokrát byl z odrůdy Svatovavřinecké, z Valtic, z viniční tratě Za humny. Večer se prodal i poslední litr bílého burčáku z odrůdy Muškát moravský, na který vinaři z Chateau Valtice sklidili hrozny v obci Dolní Dunajovice na viniční trati Kraví hora. Kromě burčáků si návštěvníci užívali také vybraná vína z Chateau Valtice a z Vinařství Kovacs. O správnou atmosféru se starala cimbálová muzika Fjertůšek, kterou na pódiu až do večerních hodin střídala místní kapela Vosty Band a skvěle se vydařilo i počasí. To přálo také vyhlídkovým plavbám výletní lodí Máj, která během odpoledne zdarma provezla přes dvanáct set pasažérů. A protože je tato akce zaměřená zejména na rodiny s dětmi, nesměla chybět Velká dětská soutěž, které se zúčastnilo 446 dětí, nejvíce v historii této akce.
„Těší nás, že naše Vinobraní u Máchova jezera získává čím dál větší popularitu, že se ho účastní mnoho lidí z Prahy i z dalekého okolí, přesto však toto rozloučení s letní sezónou na Máchově jezeře vnímáme především jako benefici pro naše sousedy a spoluobčany z Doks a Starých splavů,“ řekl Vladimír Bureš, ředitel hotelu Port.
Hlavní organizátor Vinobraní u Máchova jezera hotel Port, spolu se svými partnery Chateau Valtice, Regata Máchovo jezero, mrazírny Agrimex a časopisem S dětmi v Praze již nyní připravuje další ročník tohoto krásného rozloučení s létem a s předstihem na něj všechny srdečně zve.
Informaci připravil Petr Žemlička.

 

 

 

VÁŠ PŘÍSTAV HOTEL PORT…
www.regata-cechy.cz

Czech specials