Menu

7 divů Olomouckého kraje přijímá nominace

24. 10. 2017

Do konce listopadu 2017 mohou lidé a instituce nominovat zajímavá místa do ankety 7 divů Olomouckého kraje. V letošním roce probíhá pátý ročník této akce, která představuje atraktivní lokality i méně známé zajímavosti regionu.

Nominace probíhá prostřednictvím e-mailu olomouc@7divukraje.cz. V minulosti do ankety hlásili zajímavá místa především starostové, pracovníci hradů, zámků a muzeí i místní nadšenci starající se o nevšední památky a celé lokality. Na sběr tipů naváže tříměsíční hlasování, které začne 1. prosince a skončí až na 28. února 2018. Hlasování bude probíhat výhradně po internetu. Vyhlášení výsledků proběhne počátkem roku 2018 na veletrhu cestovního ruchu Tourism Expo konajícím se v prostorách olomouckého výstaviště.
V prvním roce konání v hlasování zvítězila Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, v dalších ročnících uspěly Rychlebské stezky, Mariánský sloup v Uničově a Tančírna v Račím údolí u Javorníku. Pořadatelé ankety letos našli nového partnera, jímž je Střední Morava – sdružení cestovního ruchu. Organizace řešící koordinaci a rozvoj cestovního ruchu v regionu propojuje soukromý a veřejný sektor působící v této oblasti. „Dlouhodobě se snažíme posílit image Olomouckého kraje coby místa, které má co nabídnout domácím i zahraničním turistům a dá se v něm strávit krásný víkend i delší dovolená,“ říká předseda správní rady sdružení Miroslav Petřík.
Ivo Heger

olomouc@7divukraje.cz

 

Czech specials