Menu

25. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť

02. 05. 2018

Ve dnech 4.- 6.května 2018 se koná v Novém Strašecí a Tuchlovicích již 25. ročník Středočeského folklorního festivalu Tuchlovická pouť, přehlídka folklorních souborů z Prahy a Středočeského kraje.

Pravidelně se festivalu účastní i soubory z jiných regionů republiky, letos nás potěší západočeským folklorem karlovarský soubor Dyleň a dorazí k nám i soubor Haná z Velké Bystřice u Olomouce. Uvidíme nejen něžné a oddané tance z Hané, ale i mnohem čilejší tance z oblasti Lipenského Záhoří, a nakoukneme s dráteníky i na slovenskou Myjavu. V minulém roce návštěvníky festivalu uchvátil dětský soubor Notičky se zhudebněnými básněmi Jaroslava Seiferta. Letos nepřijdeme o jejich pokračování. Svoji účast potvrdili i další tradiční účastníci, Jarošovci a Jarošáček z Mělníka, rakovnické Borůvky, festivalová trvalka Rosénka z Dejvic a téměř domácí Čtyřlístek z Nového Strašecí. Poprvé se v Tuchlovicích představí pražští Bejvávalo. Stěžejní pořady festivalu se konají v Novostrašeckém kulturním centru a v areálu letního kina v Tuchlovicích. V průběhu uplynulého čtvrtstoletí získalo kino v Tuchlovicích zastřešené pódium i zázemí pro účinkující a je teď chloubou obce. Určitě se tam bude líbit i kuřeti, které pomáhá dětem, a nebude tam ani letos chybět židle, na kterou si můžete sednout v rámci akce Dávám židli do kruhu. A chybět nebudou ani neziskové organizace z Kladenska a Rakovnicka.       
                                                                         
Festival začíná v 17 hodin pátečním odpoledním vystoupením souboru Haná v kostele sv. Havla v Tuchlovicích. Následuje hlavní páteční pořad Vítejte u nás, na kterém přivítá Čtyřlístek v Novostrašeckém kulturním centru v 19. 30 hodin své hosty –
kapelku Lístečku, Borůvky z Rakovníka, Dyleň z Karlových Varů a Hanou z Velké Bystřice.                                                                                                                                          
V sobotu od 10. 30 hodin vystupují soubory na malém jevišti před Českou hospodou v Tuchlovicích, aby divákům zpříjemnily čas před obědem a pozvaly je na oba hlavní festivalové programy. Těm je vyhrazeno sobotní odpoledne od 14 hodin a nedělní dopoledne od 10. 30 hodin v areálu letního kina v Tuchlovicích. Gejzír nadšení, krásy, pohody a klidu. To, co nyní nejvíc potřebujeme. A tím vše nekončí. V posilňujícím duchu se ponese sobotní hlavní večerní pořad. Po škole tanců, která proběhne v areálu letního kina od 19 hodin, se hned ve 20 hodin opět rozezvučí areál letního kina, tentokrát písněmi
Spirituál kvintetu! Netřeba představovat, jen si udělat čas a těšit se!                                                                                                                                                                          
V neděli v 15 hodin ochutnáme poslední třešničku na dortu, kterou nám naservíruje pod názvem Taneční miniatury brněnský
VUS Ondráš! Prolétneme s ním Čechami, Moravou, Slovenskem a dokonce i Ukrajinou. A to se ještě předtím ve 14 hodin uvidíme na pohádce Víti Marčíka. To vše opět v  letním kině.                                                                                                                                            
Věříme, že se nás sejde na jubilejním 25. ročníku hodně. Protože je nám spolu dobře! Budeme se na vás těšit.
Připravil Zdeněk Pšenica.

www.tuchlovickapout.cz

ŘLP
Restaurace Novoměstský pivovar